سه‌شنبه, 8 بهمن 1398

عنوان : جهانگیری در سراب: زلزله‌زدگان به جای سكونت در چادر منزل اجاره كنند؛ دولت اجاره‌بها را می‌دهد
کد خبر : ۳۶۶۰
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ 
ساعت : ۹:۳۸:۲۶
منبع خبر : تسنیم

جهانگیری در سراب: زلزله‌زدگان به جای سکونت در چادر منزل اجاره کنند؛ دولت اجاره‌بها را می‌دهد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سراب، اسحاق جهانگیری در جریان بازدید از روستای زلزله‌زده تیرشاب شهرستان سراب با اشاره به اینکه توانمندی و قدرت اجرایی در کشور در زمان حوادث‌ اظهار داشت: علی رغم همه محدودیت‌ها و مشکلات، کشور ما از توانمندی قوی برخوردار است که می‌تواند به عنوان تجربه موفق در دنیا مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در زلزله کرمانشاه بیش از 10 هزار مصدوم در عرض چند ساعات به مراکز درمانی منتقل شدند، افزود: در کرمانشاه آواربرداری سریعاً شروع شد و کار بازسازی هم سرعت یافت. در زلزله آذربایجان شرقی هم که در ساعت 2:17 بامداد جمعه رخ داد، هیئت دولت در صبح یکشنبه مصوبه برای کمک به منطقه داشت.

معاون اول رئیس جمهور از تخصیص سریع اعتبارات دولتی به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: برخی فکر می‌کردند چون مشکل بودجه داریم، در این زلزله محدودیت اعمال می‌کنیم اما دقیقاً همان شرایطی که در زلزله‌های قبلی کمک کردیم، در این زلزله هم از آسیب دیدگان حمایت شد که شاید بهتر از گذشته هم باشد.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه همه نهادها به صورت همدل و سریع می‌توانند به آسیب دیدگان حوادث کمک رسانی کنند، ابراز داشت: نیروهای مسلح، سپاه پاسداران عزیز، ارتش، نیروی انتظامی، استاندار و... همه یاد گرفته‌اند در حوادث اگر اختلاف نظری هم دارند می‌آیند تا آلام مردم را کم کنند.

وی با بیان اینکه دولت برای دغدغه شما در سرما راه حل دارد افزود: حادثه دیدگانی که منازل مسکونی خود را از دست داده‌اند، می‌توانند در نزدیک‌ترین نقطه به منزل خود اجاره کنند و کل اجاره را دولت خواهد پرداخت و ما این مسئولیت را قبول می‌کنیم. از سوی دیگر اگر کسی نتوانست اجاره کند، اتاق کوچکی در کنار منزلش می‌سازیم تا از نزدیک بر بازسازی منزلش نظارت کند.

جهانگیری از استاندار و بنیاد مسکن و نهادهای متولی خواست تا از همین امشب 10 میلیون اعتبار بلاعوض اجاره یا ساخت مسکن اضطراری را بپردازند، ابراز داشت: برخی می‌خواهند در کنار منزل خود اسکان یابد و واحدهای ضربتی را به جای کانکس یک یا دو روزه احداث می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای روستاییان زلزله زده وام معیشتی پیشبینی کرده و کمک بلاعوض می‌کنیم تصریح کرد: برای دوران ساخت کمک بلاعوض و تسهیلات داریم و نهادها هم هر کدام امکاناتی می‌دهد که بنیاد مستضعفان سیمان مجانی می‌دهد.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: به همت مردم و مسئولین استان و کشور، امیدوارم حداکثر تا تیرماه آینده کل واحدهای آسیب دیده بهتر از قبل ساخته شود و برای محل نگهداری احشام هم به عنوان اقتصاد و معیشت منطقه، کمک بلاعوض داده و در حد توان دولت کمک می‌کنیم تا دغدغه شما را برطرف کنیم.


نمایش تعداد بازدیدها : 176

بازگشت           چاپ چاپ         
 
پورتال شهرداری سراب